42 400 Zawiercie ul. Broniewskiego 6
Zadzwoń: 693 170 641
biuro@autofinansowanie.pl

Leasing czy wynajem długoterminowy

Od ponad 20 lat zajmujemy się finansowaniem samochodów. Dzięki współpracy z największymi dystrybutorami korzystamy z największych rabatów dostępnych na rynku

Leasing czy wynajem długoterminowy

Leasing czy wynajem długoterminowy

Potrzebujesz auta do firmy i nie wiesz, czy zdecydować się na leasing samochodu, czy na wynajem długoterminowy? Te formy finansowania zakupu auta mogą się wydawać podobne, ale działają na całkiem innych zasadach. Sprawdź, czym różni się wynajem długoterminowy samochodu od leasingu i które rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze.

Leasing samochodu – na czym polega

 

Leasing samochodu to umowa łącząca elementy dzierżawy samochodu i kredytu. W ramach leasingu klient (leasingobiorca) może korzystać z samochodu leasingodawcy na warunkach określonych w umowie leasingowej. W czasie leasingu przedmiot umowy (w tym przypadku samochód), nie staje się własnością leasingobiorcy, a jedynie jest mu udostępniany na jakiś czas w ramach konkretnej opłaty. Comiesięczna rata leasingowa jest skalkulowana w taki sposób, by leasing był opłacalny dla firmy, a ponadto po zakończeniu okresu leasingu przedsiębiorca ma możliwość wykupienia samochodu po cenie niższej niż rynkowa. Opcja jest dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz nowego samochodu o określonych parametrach i jednocześnie planujesz dalsze użytkowanie tego auta po zakończeniu okresu leasingu.

Leasing operacyjny

 

Warto jednak wiedzieć, że sam leasing występuje w dwóch formach – operacyjnej i finansowej. Leasing operacyjny wymaga, by całość podatku VAT od umowy była opłacona wraz z pierwszą ratą leasingową, a w trakcie trwania leasingu przedsiębiorca będzie mógł zaliczać do kosztów uzyskania przychodu jedynie odsetki od rat, a nie całe raty. W przypadku leasingu operacyjnego VAT jest naliczany stopniowo, w każdej racie. W wielu przypadkach leasing operacyjny jest też korzystniejszy dla przedsiębiorcy, gdyż umożliwia mu „wrzucanie w koszty” właściwie wszystkich wydatków związanych z leasingiem, np. opłaty początkowej, kosztów związanych z zakupem paliwa, ubezpieczeniem pojazdu oraz jego przeglądami technicznymi.

 

Wynajem długoterminowy samochodu – na czym polega?

 

Wynajem długoterminowy samochodu – jak sama nazwa wskazuje – jest po prostu formą najmu auta, zwykle bez późniejszej możliwości jego wykupu. Klient decydujący się na wynajem długoterminowy płaci miesięcznie jedną ratę wynajmu obejmującą wszystkie wydatki na samochód, oprócz paliwa – to zawsze trzeba tankować we własnym zakresie. Po zakończeniu umowy najemcy nie wiążą z wynajmującym już żadne zobowiązania – nie musi on kupować wynajmowanego samochodu ani szukać dla niego innego nabywcy. Opcja ta jest przeznaczona głównie dla firm, które potrzebują niezawodnych i komfortowych samochodów, a także mogą sobie pozwolić na większe wydatki związane z użytkowaniem takich aut.

 

Kiedy warto skorzystać z leasingu, a kiedy z wynajmu długoterminowego?

☎+48 693 170 641

 

Leasing samochodu jest dla przedsiębiorcy tańszym rozwiązaniem umożliwiającym start lub rozwój firmy bez ponoszenia jednorazowo dużego wydatku. To rozwiązanie z pewnością warto polecić przedsiębiorcom, którzy chcą się w przyszłości stać właścicielami leasingowanych pojazdów i potrzebują większej swobody w użytkowaniu samochodu na czas trwania leasingu. Wynajem długoterminowy samochodu jest z kolei polecany dla firm, które mają bardzo dobrą sytuację finansową i są gotowe przeznaczyć środki na możliwość samego użytkowania pojazdu bez późniejszej opcji jego wykupu. W przypadku wynajmu długoterminowego rata jest co prawda niska, ale wynajmujący ma mniejszą swobodę w korzystaniu z pojazdu.

 

Nowość – Leasing z gwarancją zwrotu

 

Od dziś  oferujemy Ci nowoczesny leasing z możliwością wcześniejszego zakończenia umowy.

  • Nasza oferta daj Ci pełne bezpieczeństwo w niestabilnym okresie.
  • Masz gwarancję, że w każdym momencie trwania leasingu możesz zwrócić pojazd i rozliczyć umowę bez dodatkowych kar i opłat uwzględniając aktualną wartość samochodu i kapitał pozostały do spłaty.
  • Możesz zamknąć umowę w dowolnie wybranym czasie zwrócić samochód bez wymogu spłacania pozostałych opłat leasingowych i wykupu końcowego.
Mamy w bazie ponad 3000 samochodów z wysokimi rabatami flotowymi. Oferujemy samochody takich marek jak : Toyota Skoda Skoda Volkswagen Bmw Audi Hyundai Kia Dacia oraz wiele innych…

Finansujemy samochody od 20 lat.  Działamy na terenie całego kraju.

Mamy dostęp do około 2000 modeli nowych samochodów w prawdopodobnie najlepszych cenach w Polsce.

 Szukasz auta dla siebie lub do firmy ? Nowe używane ?

Chcesz je sfinansować napisz lub zadzwoń i zapytaj :

+48 693 170 641

📧 napisz do nas

 

 

Please follow and like us:

 

Call Now Button